Kenele Zewnętrzne

Pensjonat znajduje się w ogrodzie o powierzchni 2100 m Kw. Teren ten został wykorzystany na stworzenie 4-ech niezależnych placów zabaw gdzie odpowiednio dobierane pieski nie wykazujące w stosunku do siebie agresji bawią się znakomicie pod czujnym okiem właścicieli Pensjonatu.

Pensjonat “POD BRZOZAMI” to bardziej PSIE WCZASY niż typowy Hotel dla Psów i robimy wszystko aby przebywające u nas pieski miały dużo zabawy i atrakcji. Preferujemy dłuższy pobyt piesków tj. trzy dni i powyżej bo tylko wtedy praca poprzez zabawę z psami przynosi pożądane efekty. Hotel nie może być “przechowalnią” a miejscem w którym piesek jest szczęśliwy bo przez zabawę i odpowiednio dobrane, bezpieczne towarzystwo ma to co dla niego najcenniejsze czyli sforę – psią sforę. My ludzie jesteśmy sforą zastępczą bo piesek nie ma innego wyboru, widać to na spacerze kiedy idąc na smyczy z pieskiem widzimy jak nagle się ożywi i zaczyna nas ciągnąć widząc innego pieska z którym chciałby się powąchać i przywitać. Niestety często jest to niemożliwe z uwagi na obawę czy to agresji ze strony drugiego pieska czy obawy jego właściciela w stosunku do naszego pupila. Oczywiście na wyraźne  życzenie właściciela piesek może bawić się sam na jednym z czterech placów zabaw w ogrodzie

W ogrodzie jest ładna trawa i znajduje się starodrzew co ma ogromne znaczenie z uwagi na cień jakie dają drzewa w czasie słonecznych i upalnych dni. Jest to fundamentalnie ważne w przypadku Molosów i wszystkich piesków z krótkimi kufami typu Buldogi, Mopsy itp.

Piękna trawa nie jest ozdobą a terenem zabaw sprzątanym 3-4 razy dziennie mającym dać pieskom maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Ogrzewane Budy

Znakomitym rozwiązaniem są specjalne budy w kennelach z ogrzewaniem podłogowym i wyświetlaczami ciekło krystalicznymi pokazującymi temperaturę znajdującą się w budzie. Budy są komfortowe, posiadają przedsionek i sypialnie i dzięki termoizolacji są bardzo ciepłe o okresie zimowym i przyjemnie chłodne w czasie letnich upałów.

Apartamenty Ambasadorskie

Ta patetycznie brzmiąca nazwa wzięła się stąd, że te dwa piękne, duże keneele są często wynajmowane przez Ambasady zlokalizowane w Warszawie. To znakomicie usytuowane dwa Kojce pod dużym rozłożystym dębem a naprzeciwko nich rosną okazałe brzozy. To wszystko powoduje znakomitą atmosferę i miły, tak pożądany przy obecnej pogodzie cień.  Kojce wspaniale nadają się do pobytu dla dwóch psów z jednego domu. Psy mają bezpośrednie wyjście na duży plac zabaw (700 m kw.)